top of page
N&V
2023.05.29. HétfÅ‘ 16.00
Lósi Major, VerÅ‘ce
M
I
esküvÅ‘je
N
O
É
&
V
I
K
T
O
R
IdÅ‘pont, és Helyszín
Az esküvÅ‘nk Május 29.-én Pünkösd hétfÅ‘n kerül megrendezésre a Lósi Majorban, VerÅ‘cén.
Az esküvÅ‘rÅ‘l
A Lósi Major egy hatalmas farm, állatokkal, kis tóval, erdÅ‘vel, tehát gyönyörű környezetben található VerÅ‘cén a Dunakanyarnál, mindössze 45 percre Budapeströl. Ebben a gyönyörü környezetben tervezzük megünnepelni ezt a csodás napot, amikor végre mindenki elött akit szeretünk összeházasodunk. Éppen ezért nagyon örülnénk ha te is velünk ünnepelnél ezen a napon.
Az esküvÅ‘nk zsidó szertartás szerint fog zajlani, amit hatalmas evés, ivás, kis programok, és reméljük minimum másnap reggelig tartó tánc fog követni.
Ahhoz, hogy féktelen legyen a buli, mindenkinek azt javasoljuk, hogy aludjatok a környéken egy estét, és akkor nem kell bajlódni a hazajutással. A szállás keresésben mi is segítünk, a regisztrációs kérdÅ‘ívben minden hasznos infót megtaláltok hozzá.
Miben gyere?
Mivel a Lósi major a természet lágy ölén található, mindenképpen javasoljuk, hogy ne a legkényelmetlenebb, legkényesebb cipÅ‘dbe, ruhádba gyere. Ezen kívül természetesen teljesen rád bízzuk, hogy mit viselsz, a lényeg, hogy jól érezd benne magad. <3
Menetrend
15.00 gyülekezÅ‘
16.00 szertartás
17.00 koccintás, fotózkodás
17:30 vacsora
19:00 workshopok
20:00 buli
22:00 torta
24:00 shakshuka
és a buli reggelig...
Nászajándék
Nagyon örülünk hogy velünk fogtok ünnepelni ezen a napon ami a legnagyobb ajándék számunkra. Amennyiben lehetÅ‘ségetekben áll, arra szeretnénk Titeket kérni, hogy járuljatok hozzá valamekkora összeggel az esküvÅ‘ megszervezéséhez. <3
Ezt majd megtehetitek a helyszínen, készpénzben, utalással vagy Revoluttal is.
Nemsokára találkozunk!
Addig is bármi kérdésetek lenne, írjatok, hívjatok!
Sok puszi,
Noémi & Viktor
Telefon:
+3630-6775535
A zsidó szertartásról
Mivel tudjuk, hogy sokatok még nem járt zsidó esküvön, így pár mondatban összefoglaljuk, hogy mire is számíthattok majd. :)
Chászene/Chátuná – A zsidó esküvÅ‘
1.
A „Chószon-Tis” – A „Ketuba” aláírása. Az esküvÅ‘i ceremónia elÅ‘tt a vÅ‘legény („chószon/chátán”) magára vállalja a házassággal járó kötelezettségeket, beleértve a menyasszony („kálá”), a leendÅ‘ feleség teljeskörű anyagi és lelki támogatását. Ezt az írásos megegyezést nevezzük „Ketubá”-nak, szó szerint „írás”-nak. A dokumentumot két tanú írja alá, akik nem lehetnek sem egymásnak, sem a házasulandó feleknek rokonai.
2.
A „Bedekken” – Az esküvÅ‘i fátyol. A vÅ‘legényt a menyasszonyhoz vezetik, ahol Å‘ a menyasszony arcát fátyollal befedi, a „hüpe/chuppa”, az esküvÅ‘i baldachin alatti ceremóniát megelÅ‘zÅ‘en. Sok közösségben az örömapa vagy a rabbi megáldja a menyasszonyt. Ezzel emlékezünk az áldásra, mellyel a legelsÅ‘ „zsidó” esküvÅ‘ elÅ‘tt Rebekát, Izsák feleségét áldották meg.
3.
A „Hüpe/Chuppa” – Az esküvÅ‘i baldachin ElÅ‘ször a vÅ‘legényt vezetik a chuppa alá, ahol hagyományos áldással köszöntik, melyet a cházzán, a kántor énekel. Ezután a menyasszonyt vezetik a chuppa alá, ahol a köszöntés után hétszer megkerüli a vÅ‘legényt, miközben a kántor a hagyományos áldást énekeli. (A chuppa többek között Ábrahám sátrát is jelképezi, mely a világ mind a négy tája fele nyitott volt. A hétszeri megkerülés többek között azt is jelképezi, hogy a két lélek közötti spirituális fal leomlik, akárcsak Jerikó falai, így adva utat a két lélek teljes egyesülésének. A hetes szám a zsidó hagyományban a teljességet és a tökéletes harmóniát jelképezi a fizikai és a spirituális között.)
4.
A „Kiddusin” – Az eljegyzés A szertartást vezetÅ‘ rabbi két áldást mond egy pohár bor felett, egyet a borra, egyet pedig az eljegyzésre. Mind a vÅ‘legény és a menyasszony isznak egy keveset a borból. A vÅ‘legény fogja az eljegyzési gyűrűt, és a következÅ‘t mondja: „Háré át mekudeset li betábáát zo kedát mose vejiszráél” – „Eljegyezlek téged ezzel a gyűrűvel Mózes és Izrael törvényei szerint.” A menyasszony átveszi a gyűrűt, amivel megtörtént az eljegyzés.
5.
A Ketuba felolvasása Ezen a ponton felolvassák a házasságról kötött megegyezést, a Ketubát, nemcsak azért, hogy ismertessék, mit tartalmaz, hanem hogy egy kis szünet legyen a „Kiddusin”, az eljegyzés, valamint a „Niszuin”, a házasságkötés között. Sok közösségben a rabbi is beszédet tart ekkor.
6.
A „Niszuin” – A házasságkötés A „Sevá Beráchot”, a „Hét áldás” hangzik el, melyet egy pohár bor felett mondanak el. E legtöbb közösségben az áldásokat más-más jelenlévÅ‘ mondja. Utána a vÅ‘legény és a menyasszony is iszik egy keveset a pohár borból.
7.
Emlékezés Jeruzsálemre – Pohártörés Minden örömteli eseményen meg kell emlékeznünk arról, hogy az öröm csak akkor lehet teljes, ha a Szentély Jeruzsálemben a messiási idÅ‘kben újra felépül. Erre emlékezve egy üvegpoharat helyeznek a vÅ‘legény elé, aki elÅ‘ször a következÅ‘ zsoltáridézetet mondja: „Im eskáchéch Jerusálájim, tiskách jemini...” – „Ha elfeledlek, Jeruzsálem, felejtsen el engem a jobbom...” Ezután eltöri a poharat.
8.
Mázál tov! A közösség Mázál tovot kíván. A gratulációk után a menyasszony és a vÅ‘legény a „chádár jichud”-ba, az „együttlét szobájába” mennek, ahol pár percig egyedül maradnak, elsÅ‘ alkalommal, hivatalosan is férjként és feleségként.
bottom of page